ZEP Eesti I Puhastusvahendid I E-pood

Esindussalong: +372 5818 8088

Hulgimüük: +372 515 7849

Tänavakivide puhastamine – õiged vahendid ja võtted teevad puhastustööd mugavaks

Kasuta ZEP kvaliteetseid tooteid ja tulemus on suurepärane ning kahju keskonnale minimaalne.

Tänavakivide ehk õuesillutise või kiviterrassi vuugivahedesse tekib ajaga alati sodi ning prahti. Eriti hakkab see silma kevadel. Selle puhastamine näib keeruline, aga õiged töövahendid ja võtted teevad tänavakivide puhastamise lihtsaks.

Meie jalad, autod, tuul ja vihm kannavad vuugivahedesse aja jooksul prahti, tolmu, puulehti vms. Selle tulemusel hakavad idanema seemned või kasvama sammal. Kui tänavakivid on veel laiade vuugivahedega ning seal kasvab muru, siis ajapikku lähevad taimed laiemaks ja kipuvad kivipinda enda alla matma. Ka tänavakividega sillutatud teede ääres kasvav muru tahab vägisi üle temale lubatud piiri minna. Kuna loodust ja elukeskkonda meil enda ümber muuta ei õnnestu, siis tuleb meil see tänavakivide puhastamise töö ettevõtta.

Kuidas siis teed ja kivivahed puhtaks saada?

Loomulikult on kõige efektiivsem ja keskkonnahoidlikum mehaaniline puhastus. Siin on oluline regulaarsus. Kui võtta tänavakivide puhastamine tänavaharjaga ette regulaarselt, siis ei kogune kivivahedesse liigset mustust ning puhastamine on hõlbus. Samaks tööks on olemas ka erinevad karmi pinnaga elektriharjad, mis kergendavad meie käsitsitööd. Mustemad vahed saab puhastada vuugikaabitsa või -noaga, rohides välja sissejuurdunud umbrohud ning eemaldades sambla. Keev vesi hävitab umbrohud ajutiselt, ent ka koltunud taimede osas peaks põhjalikuma puhastustöö ette võtma. Gaasipõletiga hävitad küll taime maapealsed osad, ent juurest arenevad peagi uued lehed ning kasu on lühiajaline.

Üks efektiivsemaid viise on kasutada tänavakivide puhastamiseks survepesurit. Survepesuriga saab kiviteedele väga lihtsa vaevaga värske värske ilme. Siin peab muidugi jälgima, et surve poleks liiga tugev. Liigse survega saate lisaks värskemale ilmele ka liivast tühjad vuugivahed.

Kui aga tänavakivide puhastamine tulemus teid ei rahulda kasutage kindlasti spetsiaalselt selleks mõeldud kvaliteetseid tooteid. Nii on tulemus suurepärane ja kahju keskonnale minimaalne. Üks selline toode on näiteks ZEP KIVI- JA BETOONPINDADE SÜVAPUHASTUSVAHEND. See on kontsentreeritud aluseline kivi ja betoonpindade süvapuhastusvahend, mis mõeldud tugeva mustuse eemaldamiseks kivipõrandatelt. Igati efektiivne juba õrna lahusena st. toode on kasutajale ökonoomne. Puhastab igasuguseid kivipõrandaid nii koduses majapidamises, kontorites ja ka tööstustes. Teeg seda kõike nii sise-, kui välitingimustes. See puhastusvahend ei vaja hilisemat loputamist.

Võimalusel väldi igasuguste kemikaalide, äädika, soola, samblaeemaldaja vms. kasutamist tänavakivide puhastamisel. Kemikaalid kahjustavad pinnast ja mullaelustikku, samuti võivad need kahjustada lisaks keskkonnale ka meid.

Tegusat ja efektiivset puhastamist ja koristamist!

Viimased postitused

VAATA TOOTEID LAHENDUSE PÕHISELT